Dodano: 2011-11-12, OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 33 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2011

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 33 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.11.2011

parafia-czempin.pl  parafiaczempin.pl

1.     W drugą niedzielę listopada Kościół w Polsce po raz trzeci przeżywa Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Przez naszą modlitwę, post, przyjmowanie trudnych doświadczeń, otoczmy serdecznym współczuciem chrześcijan prześladowanych za wiarę na całym świecie. W tym roku kierujemy wyrazy solidarności szczególnie do naszych sióstr i braci w wierze Sudanie.  Przed kościołami w Polsce odbywa się  zbiórka na fundusz „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”, można także wspomóc wysyłając SMS o treści RATUJE pod nr 72405. W gablocie umieszczony jest okolicznościowy plakat.

W piątek 18 listopada 2011 roku przybędzie do Poznania biskup Macram Gassis  z diecezji El Obeid w Sudanie. Ksiądz Biskup weźmie udział w Drodze Krzyżowej w Katedrze Poznańskiej o godz. 1900 w intencji prześladowanych chrześcijan w Sudanie. Po wspólnej modlitwie odbędzie się w Katedrze spotkanie z dostojnym gościem.

2.     W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Ministrantów. Odpustowa Msza św. w kaplicy w Borowie o godz. 8.45.

3.     Ks. Diakon Robert po święceniach prezbiteratu decyzją Zakonu  będzie posługiwał w Chorwacji.

4.     Dziękujemy Dobrodziejom za ofiarowane  w ostatnim czasie kwiaty do kościoła. Dziękujemy też za pomoc w przygotowaniu parkingu na terenie probostwa. Bóg zapłać.

5.     Kandydatów na ministrantów zapraszamy na zbiórkę w poniedziałek o godz. 16.45.

6.     Rodziców ministrantów zapraszamy na spotkanie w przyszłym tygodniu 21 XI 2011 o godz. 18.45. do Domu Parafialnego.

7.     Sprawy cmentarza najlepiej prosimy załatwiać w Biurze parafialnym w czwartki od godz. 8.00. do 9.00.

8.     Dzieci chętne do wzięcia udziału w Jasełkach zapraszamy na próbę w piątek o godz. 16.30.

9.     Przewodnik Katolicki oraz Miłujcie się, do nabycia u ministrantów.