Dodano: 2011-12-04, II NIEDZIELA ADWENTU 04.12.2011.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU 04.12.2011.

parafia-czempin.pl parafiaczempin.pl

1.Dziś modlimy się za Kościół na Wschodzie i po każdej Mszy św. można wspomóc to dzieło. Bóg zapłać za złożone  ofiary.

2.W czwartek 8 XII przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy do modlitwy na Msze św. o godz. 7.00.,10.00. i 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00. szczególnie zapraszamy dzieci z klasy II komunijnej wraz z rodzicami na poświęcenie medalików. W Borowie i w Gorzyczkach  Msza św. o godz. 16.30.

3. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w sobotę 10 grudnia 2011 na wieczornej Mszy św. i potrwają do środy 14 grudnia 2011r. poprowadzi je ks. Maciej Kubiak Proboszcz Parafii p.w. św. Katarzyny Aleksandryjskiej we Wronkach. W czasie rekolekcji Msza św. zamiast o godz. 7.00. sprawowana będzie o godz. 9.00., pozostałe godziny  bez zmian. We wtorek 13.12.2011.parafialna spowiedź z pomocą kapłanów z dekanatu/ 8.30. - 9.30.,10.00. – 11.00./

W imieniu ks. Rekolekcjonisty młodzież bardzo serdecznie zapraszamy na konferencję do kościoła w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy św.

Plan rekolekcji podany jest w gablocie i na stronie parafialnej. Już dziś zaplanujmy dla swego ducha czas na konferencje i modlitwę.

4. W sobotę i w niedzielę po Mszach św. w Domu Parafialnym są do nabycia opłatki, kartki, świece „Wigilijna Pomoc Dzieciom” / w cenie 6 i 12 zł/, a także lampiony w cenie 16 zł. W tygodniu można nabywać w zakrystii.

5. Chorych i starszych poza Czempiniem odwiedzimy w czwartek  15.12.2011. od godz. 8.00. , prosimy o dokonanie zapisu.

6. Zapraszamy osoby chętne do zespołu muzycznego na próby w piątki po Roratach. Mile widziane są kolejne osoby, w wieku od V klasy Szkoły Podstawowej. Młodzież ze szkoły średniej i starszych zapraszamy do zespołu młodzieżowego, który już istnieje.

7.Jeśli ktoś zechce przygotować paczkę na Święta Bożego Narodzenia, może to uczynić poprzez wylosowanie rodziny zapisanej anonimowo na serduszku. Serduszka są wyłożone przy figurce Dzieciątka Jezus na schodkach adwentowych. W imieniu  Rady Duszpasterskiej zachęcamy do tej inicjatywy.

8. Rodziców młodzieży z klasy III Gimnazjum bardzo serdecznie zapraszamy na konferencję w piątek 9 XII 2011 po wieczornej Mszy św. do kościoła, ok. godz. 18.45.

9. Spotkanie zainteresowanych lipcowym wyjazdem do Brugii, Paryża i zamków nad Loarą, zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 19.00. do Domu Parafialnego. Program umieszczony jest w gablocie i na stronie parafialnej.

10. Przewodnik Katolicki, Miłujcie się oraz Gość Niedzielny z płytą CD z nagraniem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP w cenie 4 zł. do nabycia u ministrantów.

11. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Teresę Maciejewską  z ul. Borówko Stare, śp. Mariannę Dworczak z ul. Spółdzielców, śp. Feliksa Banaszyka z ul. Kasztanowej, we wtorek o godz. 13.30. pożegnamy śp. Czesława Bartkowiaka z ul. Śremskiej. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.