Dodano: 2011-12-10, III NIEDZIELA ADWENTU 11.12.2011.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 11.12.2011.

parafia-czempin.pl  parafiaczempin.pl

1. Trwają nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe, które z pomocą Ducha Świętego prowadzi ks. Proboszcz Maciej Kubiak. Od poniedziałku do środy Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 9.00. i 18.00. We wtorek dzień spowiedzi z pomocą kapłanów z dekanatu. od godz. 8.30. do 9.30., od 10.00. do 11.00. oraz od godz. 19.00. do 20.30. Plan rekolekcji jest także w gablocie i na stronie parafialnej. Prosimy spojrzeć na plan dotyczący Gorzyczek i Borowa. W tym czasie szczególniej oddajmy się pod działanie Ducha Świętego.

2. W sobotę i w niedzielę po Mszach św. w Domu Parafialnym można nabywać opłatki, świece, lampiony oraz ozdoby wykonane przez Siostry Klauzurowe z Pniew.

3.W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 11.30. do grona ministrantów przyjmiemy 8 ministrantów w tym jednego z Borowa.

4. Wielu Parafian składa Daninę jeszcze za mijający rok, pisząc miłe słowa, /podobnie jak w ubiegłym roku/, przepraszając za zwłokę. Dziękujemy za każdą złożoną ofiarę i za wszystkie ofiary składane przy różnych okazjach, ze swojej strony dziękujemy też za okazane  nam zaufanie.

5. Niepubliczne Przedszkole „Leśna Rodzinka” zaprasza na koncert kolęd w wykonaniu Chóru Kameralnego UAM w Poznaniu oraz na swój występ poświęcony Dzieciątku Jezus. Na spotkanie bardzo serdecznie dzieci zapraszają do kościoła, w przyszłą niedzielę 18 XII 2011 o godz. 15.00.

6. Dzieci, które dzielnie przygotowują Jasełka bardzo serdecznie już dzisiaj zapraszają na występ w drugie Święto Bożego Narodzenia o godz. 16.30. oraz w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

7. Podobnie jak w ubiegłym roku Choinki przy żłóbku chcemy przystroić ozdobami własnoręcznie wykonanymi przez dzieci. Cenne arcydzieła prosimy o przynoszenie do zakrystii.

8. Chorych i starszych poza Czempiniem odwiedzimy w czwartek 15 XII 2011 od godz. 8.00., prosimy o dokonanie zapisu.

9. Chorych i starszych, których odwiedzamy w pierwszy piątek i w pierwszą sobotę odwiedzimy w czwartek 22.12.2011. od godz. 8.00., i nie będzie już odwiedzin w styczniu. Jeżeli są jeszcze inne osoby, to bardzo prosimy, aby rodzina dokonała zapisu i chętnie przyjedziemy.

10. Sprawy cmentarza w grudniu i w styczniu prosimy załatwiać podczas dyżuru biura w tygodniu, na ten czas nie będzie dyżuru w czwartki.

11. Bardzo serdecznie zapraszamy kolejne osoby od klasy V Szkoły Podstawowej do zespołu młodzieżowego, który prowadzi Pani Joanna Wawrzyniak. Próby zespołu odbywają się w piątki po roratach w Domu Parafialnym.

12. Zapraszamy również bardzo serdecznie kolejne osoby ze Szkoły Średniej i studentów do zespołu, który prowadzi Anna Rymaniak i Tomasz Kąkolewicz. Najbliższa próba w niedzielę 18 XII 2011 o godz. 9.00. w Domu Parafialnym. Następne 21 XII 2011 o godz. 19.00.

13. Bardzo dziękujemy osobom, które zabrały serduszka, aby przygotować paczkę dla rodzin. Prosimy, aby paczki podać w tym tygodniu w zakrystii lub zostawić przy figurce Dzieciątka Jezus. Jeżeli ktoś jeszcze zechce to uczynić, to serduszka są do zabrania przy Dzieciątku Jezus.

13. U ministrantów jest do nabycia Przewodnik Katolicki, Gość Niedzielny, Miłujcie się oraz Arka.

14. Z naszej wspólnoty pożegnaliśmy śp. Zofię Turek z ul. Śremskiej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.